Diskuse
Vítejte v diskuzi,
Přihlášení      Nemáte účet? Vytvořte jej.    Zapomněli jste heslo?
Po schůzi se zastupiteli - žádost o infromace (1 zobrazeno) (1) Host
Jdi dolů Odeslat odpověď Oblíbené: 0
TÉMA: Po schůzi se zastupiteli - žádost o infromace
#10
lni (Uživatel)
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Odhlášení uživatelé Klikněte sem pro zobrazení profilu uživatele
Po schůzi se zastupiteli - žádost o infromace vloženo před: 3 _FB_DATE_YEARS, 1 měsícem Karma: 0  
Na fórum zasílám mail, který jsem zaslal panu starostovi jako (v pořadí již druhou) reakci na schůzi s občany:

Vážený pane starosto,
vzhledem k tomu, že jsem doposud neobdržel odpověď na svůj dotaz, dovoluji si ho zopakovat a upřesnit.

Považuji za zcela nutné, abyste vysvětlil občanům obce:

- situaci s pozemkem sousedícím s pozemkem penzionu, který obec zakoupila. Je potřebné zejména vysvětlit, proč jste odstoupil o původního záměru zahrnout tento pozemek do majetku, který koupila obec a jakým způsobem bylo toto projednáno v zastupitelstvu.

- vzhledem k tomu, že obec tímto zřejmě zakoupila jiný než původně nabízený majetek, je třeba také doložit, jakým způsobem byla určena cena majetku, který obec nezakoupila

Domnívám se, že vzhledem k tomu, že toto téma je, jak jsem sám zjistil z počtu lidí, kteří mne v této věci kontaktovali, velmi podstatné, a vrhá nepěkné světlo na práci Vaši i Vašich kolegů, mám zato, že je nezbytné dostatečně přesný a úplný popis situace zveřejnit (na webu a úřední desce) nejpozději do začátku ledna 2010. V opačném případě zřejmě budou mít mnozí občané zato, že rozumné zdůvodnění obchodu nejste sto předložit a dle toho pak mohou dále postupovat.

Pro úplnost dodávám ještě podněty, které vychází z mých informací od občanů obce, ke kterým by se vedení obce mělo taktéž urychleně vyjádřit:

- otázka nákladů a výnosů penzionu. jde jak o přehled nákladů s tím vyvolaných (včetně nákupu, oprav, investic do vybavení a podobně), způsob pronájmu (kdo zajišťuje, za jakou provizi a jak byl vybrán), a příjmy z pronájmu (které jak věřím jsou v relaci s předchozím). Jak si možná vzpomínáte, o totéž jsem Vás žádal loni na schůzi, a doposud se nedočkal odpovědi a zjistil jsem, že informační deficit cítí řáda lidí stejně jako já

- existují zřejmě i pochybnosti o jiných vynaložených výdajích obce, a jejich transparentní zveřejnění jistě přispěje k důvěře v její vedení. Jedná se například o v minulém mailu zmíněnou čističku odpadních vod u nově postaveného obytného domu, pokud se na ní obec podílela. Vzhledem k tomu, že se jedná o projekt jednoho ze členů zastupitelstva, jistě jste transparentnímu nastavení vztahů s obcí věnovali pozornost a proto nebude problém údaje předložit...

Na závěr mi dovolte znovu zopakovat, že mi vůbec nejde o jakýkoliv nátlak na Vás či Vaše kolegy ve vedení obce, ale spíše o snahu, napravit nyní ne zcela dobré vztahy mezi vedením obce a částí občanů, které mohou při další eskalaci vést k poškození pověsti obce a podobným jevům. z mé dlouhodobé kariéry ve veřejném sektoru vychází jednoznačný názor, že takovéto situace se mají řešit velmi rychle maximální transparencí a otevřeností na straně "státu" či veřejného sektoru, což je přesně to, o co vás tímto mailem žádám..

S pozdravem LN
 
Zpráva moderátorovi   Logged Logged  
  Administrátor zablokoval přístup pro neregistrované.
      Témata Autor Datum
    thread link
Po schůzi se zastupiteli - žádost o infromace
lni 22/12/2009 21:35
Jdi nahoru Odeslat odpověď
Poháněno: FireBoardstáhnout poslední příspěvky do počítače